دید خلاقانه در عکاسی

ابتدا مشخصات کلی کتاب رو می نویسم اگر در اولین مرحله (قیمت) به پیروزی رسیدید به مرحله بعد بروید.

البته خرید این کتاب که ویژگی ها ی آن را خواهم آورد ، واقعا می ارزد.


مشخصات کلی کتاب

نام کتاب: دید خلاقانه در عکاسی

نویسنده: برایان پترسون

مترجم: محمدرضا شهبازی

ویراستار و صفحه‌آرا: مهسا ذوالریاستین

طراح جلد: پریسا ذوالریاستین

ناشر: نشرپشوتن

نوبت چاپ: اول، زمستان۱۳۸۸

شمارگان: ۲۲۰۰ نسخه

قیمت: ۱۱۸۰۰ تومان


ویژگی های ظاهری

1-  تمام رنگی گلاسه

2- دارای 167 صفحه

3- دارای ابعاد 29*22
 


نویسنده

نویسنده کتاب برایان پترسون است که در ۳۰ سال گذشته عکاسی موفق بوده است و برای مشتریان مشهوری چون کداک، امریکن اکسپرس، UPS، فیلیپس و سی‌تی بانک کار کرده و جوایز بین‌المللی زیادی نیز دریافت کرده است. او یکی از ادیتورهای مجله Popular Photography است و بیش از ۲۰ سال است که عکاسی را آموزش می‌دهد. سبک خاص آموزش او که عملی و کاربردی است، کارگاه‌های آموزشی و کتاب‌های او را به شهرت رسانده و کتاب‌های او در ۲۰ سال گذشته هر سال از کتب پرفروش در زمینه عکاسی هستند. اغلب او را بخاطر چهار کتاب مشهور و پرفروشش ، :”دانستنی‌های نورسنجی”، “دانستی‌های عکاسی دیجیتال”، “دید خلاقانه در عکاسی” و “فراتر از پرتره” می‌شناسند.


در مورد کتاب

پترسون در این کتاب با فرآیندی گام به گام و توصیفی که روشی مختص به خود اوست، به آموزش معیارها و روش‌های عکاسی خلاقانه می‌پردازد و ضمن بیان دقیق تعاریف هنری و فنی لازم، با زبانی خودمانی و داستان گونه که باعث جذابیت و کشش خواننده برای ادامه دادن مطالعه می‌شود، با نشان دادن عکس‌های فراوان به سادگی مطلب را به خواننده می‌رساند. نمایش عکس‌های مقایسه‌ای “قبل” و “بعد” از سوژه‌ها و نیز نمایش چند عکس از یک سوژه در زوایای دید مختلف و بحث بر روی دلیل انتخاب عکس اصلی به خواننده کمک می‌کند که به روشنی منظور نویسنده را دریابد.
پترسون کتاب خود را با این پرسش شروع می‌کند که: “همه ما که از نعمت بینایی برخورداریم می‌توانیم ببینیم، اما چرا کسی دقیقا در کنار ما می‌تواند چیز جالبی را ببیند، در حالی که ما تقریبا متوجه آن نمی‌شویم؟ “. پترسون عقیده دارد که: “
عدم توانایی “دیدن”، احتمالا بزرگترین مشکلی است که هر عکاسی باید بر آن فایق آید.”

کتاب “دید خلاقانه در عکاسی” در ۶ فصل با عناوین: دید خود را توسعه دهید اجزاء دیزاین (خط، شکل ،فرم ،بافت، الگو، رنگ)؛ ترکیب‌بندی؛ جادوی نور؛ عکاسی دیجیتال و ملاحظات شغلی تدوین شده است.

برای خرید این کتاب می توانید به آدرس انتشارات آن مراجعه کنید.

آدرس سایت کتاب برای خرید: http://www.pashootan.com